IE3 Effektivitetsmotor
IE3-seriens motorer er burinduktionsmotorer designet i overensstemmelse med IEC60034-30-standarderne og IE3-energieffektivitet.
Specifikation
| Standard | IEC60034-30 |
| Stelstørrelse | 80-355 |
| Produktion | 0,75 kW-315 kW |
| Effektivitetsklasse | IE3 |
| Spænding/frekvens | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Beskyttelsesgrad | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Isoleringsklasse/Temperaturstigningsklasse | F/B |
| Monteringsarrangementer | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Omgivelsestemperatur | -15°C ~+40°C |
| Den relative luftfugtighed bør være mindre end 90% | |
| Højden skal være lavere end 1000 m over havets overflade | |
| Kølemetode | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Pligt | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Fabriksproduktionsproces
Bestillingsoplysninger
● Dette katalog er kun til brugerinformation. Vi beklager, at der ikke vil blive foretaget yderligere bemærkninger på forhånd, hvis der sker ændringer af produktet.
● Vær opmærksom på mærkningsdataene, såsom motortype, effekt, spænding, hastighed, isolationsklasse, beskyttelsesklasse, monteringsmetode osv., ved bestilling.
● Vi kan designe og fremstille specialmotorer i henhold til kundens krav som følger
1. særlige spændinger, frekvenser og effekter
2. særlige isolerings- og beskyttelsesklasser
3. med venstre klemkasse, dobbelte akselender og specialaksler
4. Højtemperaturmotorer eller lavtemperaturmotorer.
5. Højland eller udendørs brug
6. Højere effekt eller særlige servicefaktorer
7. med opvarmning, lejer eller viklinger PT100, PTC osv.
8. med encoder, isolerede lejer eller isoleret lejekonstruktion.
9. Andre krav.
Hvis nogen af disse varer er af interesse for dig, bedes du give os besked. Vi giver dig gerne et tilbud, når vi har modtaget dine detaljerede specifikationer. Vi har vores egne specialiserede R&D-ingeniører til at opfylde alle dine krav. Vi ser frem til at modtage dine forespørgsler snart og håber at få mulighed for at samarbejde med dig i fremtiden. Velkommen til at se vores organisation.










