IE2 Effektivitetsmotor
Specifikation
| Standard | IEC60034-30 |
| Stelstørrelse | 80-355 |
| Produktion | 0,18 kW-355 kW |
| Effektivitetsklasse | IE2 |
| Spænding/frekvens | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Beskyttelsesgrad | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Isoleringsklasse/Temperaturstigningsklasse | F\B |
| Monteringsarrangementer | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Omgivelsestemperatur | -15°C -+40°C |
| Den relative luftfugtighed bør være mindre end 90% | |
| Højden skal være lavere end 1000 m over havets overflade | |
| Kølemetode | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Pligt | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Produktionsudstyr
Bestillingsinstruktion
● Dette katalog er kun til kundereference. Vi beklager, at der ikke vil blive foretaget yderligere bemærkninger på forhånd, hvis der sker ændringer af produktet.
● Vær venligst opmærksom på ordredataene, såsom effekt, spænding, hastighed, isolationsklasse, beskyttelsesklasse, installationstype osv. for motormodellen, når du bestiller.
● Vi tilbyder specialdesign og produktion af specielle motorprodukter efter dine behov.
1. Særlige spændinger, frekvenser og effekter.
2. Særlig isoleringsklasse og beskyttelsesklasse;
3. Venstre side med samledåse, dobbelt akselende og specialaksel;
4. Højtemperaturmotorer eller lavtemperaturmotorer;
5. I højlandet eller udendørs brug.
6. Højere effekt eller særlig servicefaktor.
7. Med varmelegemer, lejer eller viklinger af PT100, PTC osv.
8. Med encoder, isoleret leje eller isoleret lejekonstruktion.
9. Andre krav.









