IE1 Effektivitetsmotor
Specifikation
| Standard | IEC60034-30 |
| Stelstørrelse | 80-355 |
| Produktion | 0,18 kW-315 kW |
| Effektivitetsklasse | IE1 |
| Spænding/frekvens | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Beskyttelsesgrad | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Isoleringsklasse/Temperaturstigningsklasse | F/B |
| Monteringsarrangementer | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Omgivelsestemperatur | -15°C ~+40°C |
| Den relative luftfugtighed bør være mindre end 90% | |
| Højden skal være lavere end 1000 m over havets overflade | |
| Kølemetode | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Pligt | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Bestillingsoplysninger
● Dette katalog er kun til brugerinformation. Vi beklager, at vi ikke har givet besked om eventuelle produktændringer på forhånd.
● Ved bestilling bedes du angive motortype, effekt, spænding, hastighed, isolationsklasse, beskyttelsesklasse, monteringsmetode osv.
● Vi kan designe og fremstille specialmotorer efter kundens behov som følger
1. speciel spænding, frekvens og effekt
2. særlige isolerings- og beskyttelsesklasser
3. med venstre klemkasse, dobbelte akselender og specialaksler
4. Motorer til høje eller lave temperaturer.
5. Høj højde eller udendørs brug
6. Højere effekt eller særlige servicefaktorer
7. med opvarmning, lejer eller viklinger PT100, PTC osv.
8. med encoder, isolerede lejer eller isoleret lejekonstruktion
9. Andre krav.
Skriv din besked her og send den til os









