YVF-konverter-fødede motorer
YVF-seriens motorer bruger en kortslutningsrotorstruktur udstyret med en separat aksialstrømningsventilator for at sikre en god køleeffekt ved forskellige hastigheder.
Specifikation
| Stelstørrelse | 80-355 |
| Produktion | 0,75 kW-355 kW |
| Spænding/frekvens | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Kørezone for konstant drejningsmoment og kørezone for konstant effekt | 5-50Hz og 50-100Hz |
| Beskyttelsesgrad | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Isoleringsklasse/Temperaturstigningsklasse | F/B |
| Monteringsarrangementer | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Omgivelsestemperatur | -15°C ~+40°C |
| Den relative luftfugtighed bør være mindre end 90% | |
| Højden skal være lavere end 1000 m over havets overflade. Køling | |
| Kølemetode | IC416 |
| Pligt | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Bestillingsoplysninger
● Dette katalog er kun en reference for brugerne. Undskyld venligst, at eventuelle ændringer af produkter ikke vil give anledning til yderligere specificering på forhånd. Dette katalog er kun en reference for brugerne. Undskyld venligst, at eventuelle ændringer af produkter ikke vil give anledning til yderligere specificering på forhånd.
● Vær opmærksom på de nominelle data ved bestilling, såsom motortype, effekt, spænding, hastighed, isolationsklasse, beskyttelsesklasse, monteringstype osv.
● Vi kan designe og producere specialmotorer som følger i henhold til kundens krav:
1. speciel spænding, frekvens og effekt;
2. særlig isoleringsklasse og beskyttelsesklasse;
3. med klemkasse på venstre side, dobbelte akselender og specialaksel;
4. højtemperaturmotor eller lavtemperaturmotor;
5. bruges på plateau eller udendørs;
6. højere effekt eller særlig servicefaktor;
7. med varmelegeme, PT100 til lejer eller viklinger, PTC og så videre;
8. med encoder, isolerede lejer eller isoleret lejestruktur;
9. med andre krav.








