YH Marine Motors
YH-seriens motorer er fuldstændig lukkede, ventilatorkølede, trefasede asynkrone induktionsmotorer til maritim brug.
Specifikation
| Stelstørrelse | 80-355 |
| Produktion | 0,75 kW-315 kW |
| Spænding/frekvens | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Beskyttelsesgrad | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Isoleringsklasse/Temperaturstigningsklasse | F/B |
| Monteringsarrangementer | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Omgivelsestemperatur | 0°C ~ +45°C |
| Den relative luftfugtighed bør være mindre end 90% | |
| Kølemetode | IC411, IC416, IC418, IC410 |
| Pligt | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Bestillingsoplysninger
● Dette katalog er kun en reference for brugerne. Undskyld venligst, at eventuelle ændringer af produkter ikke vil give anledning til yderligere specificering på forhånd. Dette katalog er kun en reference for brugerne. Undskyld venligst, at eventuelle ændringer af produkter ikke vil give anledning til yderligere specificering på forhånd.
● Vær opmærksom på de nominelle data ved bestilling, såsom motortype, effekt, spænding, hastighed, isolationsklasse, beskyttelsesklasse, monteringstype osv.
● Vi kan designe og producere specialmotorer som følger i henhold til kundens krav:
1. speciel spænding, frekvens og effekt;
2. særlig isoleringsklasse og beskyttelsesklasse;
3. med klemkasse på venstre side, dobbelte akselender og specialaksel;
4. højtemperaturmotor eller lavtemperaturmotor;
5. bruges på plateau eller udendørs;
6. højere effekt eller særlig servicefaktor;
7. med varmelegeme, PT100 til lejer eller viklinger, PTC og så videre;
8. med encoder, isolerede lejer eller isoleret lejestruktur;
9. med andre krav.
Applikationer
Vi har avanceret produktionsteknologi og stræber efter innovative produkter. Samtidig har den gode service styrket det gode omdømme. Vi mener, at så længe du forstår vores produkt, skal du være villig til at blive partner med os. Vi ser frem til din forespørgsel.








