Y-serien (IP23) Højspændings trefaset asynkron induktion
Y-seriens højspændingsmotor er en trefaset asynkron induktionsmotor med kortslutningsmekanisme. Motoren har beskyttelsesklasse IP23, den nominelle spænding er 6 kV eller 10 kV.
Specifikation
| Stelstørrelse | H355-710MM (6kV), H450-710MM (10kV) |
| Nominel effekt | 220 kW-5000 kW (6 kV) 㼉 、250 kW-3550 kW (10 kV) |
| Grader af energieffektivitet | IE1 |
| Spænding og frekvens | 6 kV / 50 Hz, 10 kV / 50 Hz |
| Beskyttelsesgrader | IP23 |
| Isoleringsgrader/Temperaturstigning | F |
| Installationsmetode | B3 |
| Omgivelsestemperatur | -15°C ~ +40°C |
| Kølemetode | IC01 |
| Pligt | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Bestillingsoplysninger
● Dette katalog er kun en reference for brugerne. Undskyld venligst, at eventuelle ændringer af produkter ikke vil give anledning til yderligere specificering på forhånd. Dette katalog er kun en reference for brugerne. Undskyld venligst, at eventuelle ændringer af produkter ikke vil give anledning til yderligere specificering på forhånd.
● Vær opmærksom på de nominelle data ved bestilling, såsom motortype, effekt, spænding, hastighed, isolationsklasse, beskyttelsesklasse, monteringstype osv.
● Vi kan designe og producere specialmotorer som følger i henhold til kundens krav:
1. speciel spænding, frekvens og effekt;
2. særlig isoleringsklasse og beskyttelsesklasse;
3. med klemkasse på venstre side, dobbelte akselender og specialaksel;
4. højtemperaturmotor eller lavtemperaturmotor;
5. bruges på plateau eller udendørs;
6. højere effekt eller særlig servicefaktor;
7. med varmelegeme, PT100 til lejer eller viklinger, PTC og så videre;
8. med encoder, isolerede lejer eller isoleret lejestruktur;
9. med andre krav.






