YL modulære motorer
YL-seriens motorramme er svejset af stålplade, hvilket giver fremragende stivhed og vibrationsmodstand. De er fremstillet med F-isoleringsstruktur og VPI-vakuumtrykimprægneringsproces. Det non-stop belastnings- og aflastningssystem til lejer sikrer nem vedligeholdelse.
Specifikation
| Stelstørrelse | 355-630 (6 kV), 400-630 (10 kV) |
| Produktion | 220 kW-1250 kW (6 kV), 220 kW-1120 kW (10 kV) |
| Spænding/frekvens | 6 kV, 10 kV/50 Hz |
| Monteringsarrangementer | IM V1 |
| Beskyttelsesgrad | IP23 |
| Kølemetode | IC01 |
| Isoleringsklasse | F |
| Omgivelsestemperatur | -15°C ~+40°C |
| Pligt | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Vores varer har nationale akkrediteringskrav for kvalificerede produkter af høj kvalitet, overkommelig værdi og er blevet modtaget af mennesker over hele verden. Vores varer vil fortsætte med at blive forbedret i forhold til ordren, og vi ser frem til et samarbejde med dig. Hvis nogle af disse produkter er af interesse for dig, så giv os venligst besked. Vi vil med glæde give dig et tilbud, når vi har modtaget dine detaljerede behov.
Montering og samlede dimensioner (6KV)
| Ramme nr. | Pol | N | P | M | D | E | F | G | T | LA | AC | AD | L |
| 355 | 4,6 | 880 | 1000 | 940 | 100 | 210 | 28 | 90 | 6 | 32 | 1100 | 800 | 1800 |
| 400 | 4, 6, 8, 10 | 1000 | 1150 | 1080 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1150 | 850 | 1900 |
| 450 | 4 | 1120 | 1250 | 1180 | 120 | 210 | 32 | 109 | 6 | 35 | 1300 | 900 | 2100 |
| 6,8,10,12 | 130 | 250 | 119 | ||||||||||
| 500 | 4 | 1250 | 1400 | 1320 | 130 | 250 | 32 | 119 | 8 | 35 | 1400 | 965 | 2400 |
| 6,8,10,12 | 140 | 36 | 128 | ||||||||||
| 560 | 4 | 1400 | 1600 | 1500 | 150 | 250 | 36 | 138 | 8 | 42 | 1600 | 1100 | 2500 |
| 6,8,10,12 | 160 | 300 | 40 | 147 | |||||||||
| 630 | 4 | 1600 | 1800 | 1700 | 170 | 300 | 40 | 157 | 9 | 42 | 1800 | 1200 | 2900 |
| 6,8,10,12 | 180 | 45 | 165 |
Bemærk: Dataene i tabellen er til brugerens reference. I tilfælde af uoverensstemmelser med den tilfældige fil, har den tilfældige fil forrang.
Montering og samlede dimensioner (10KV)
| Ramme nr. | Pol | N | P | M | D | E | F | G | T | LA | AC | AD | L |
| 400 | 4,6 | 1000 | 1150 | 1080 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1100 | 800 | 1900 |
| 450 | 4, 6, 8, 10 | 1120 | 1250 | 1180 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1300 | 1050 | 2100 |
| 500
| 4 | 1250 | 1400 | 1320 | 130 | 210 | 32 | 119 | 8 | 35 | 1400 | 1110 | 2400 |
| 6,8,10,12 | 250 | ||||||||||||
| 560 | 4 | 1400 | 1600 | 1500 | 150 | 250 | 36 | 138 | 8 | 42 | 1600 | 1200 | 2500 |
| 6,8,10,12 | 160 | 300 | 40 | 147 | |||||||||
| 630 | 4 | 1600 | 1800 | 1700 | 170 | 300 | 40 | 157 | 9 | 42 | 1800 | 1300 | 2900 |
| 6,8,10,12 | 180 | 45 | 165 |
Bemærk: Dataene i tabellen er til brugerens reference. I tilfælde af uoverensstemmelser med den tilfældige fil, har den tilfældige fil forrang.






